مهم ترین دلایل ارتقا و به روز کردن ماشین آلات ساختمانی

صنعت ساختمان، راهسازی و عمران از ابزار ها و ماشین آلات مختلف با هدف انجام کار های سنگین و نیمه سنگین تشکیل شده است. تعمیرات مرتب و طبق برنامه برای آن ها لازم و حتمی است. اما شما علاوه بر آن باید بدانید کی اقدام به تعویض آن ها کنید. با ما باشید...

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
  • تعداد بازدید: ۸۴۲
  • گروه: سایر

مهم ترین دلایل ارتقا و به روز کردن ماشین آلات ساختمانی

صنعت ساختمان، راهسازی و عمران از ابزار ها و ماشین آلات مختلف با هدف انجام کار های سنگین و نیمه سنگین تشکیل شده است. تعمیرات مرتب و طبق برنامه برای آن ها لازم و حتمی است. اما شما علاوه بر آن باید بدانید کی اقدام به تعویض آن ها کنید.

با ما باشید...


به بهانه این متن کلیپی از معرفی به روز ترین ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین برای شما آماده کرده ایم. آن را از دست ندهید.


هنگام از کار افتادگی ماشین آلات ساختمانی چه اتفاقی می افتد؟

در صنعت ساخت و ساز ماشین آلات به طور پیوسته مشغول به کار هستند. همین موضوع باعث لزوم بررسی های مداوم جهت حصول اطمینان از کارکرد صد در صدی ماشین ها و تجهیزات برای هر بار استفاده می شود. در صورتی که از نحوه بررسی و تست ماشین یا تجهیز خود مطلع نیستید، می توانید یک کارشناس یا متخصص را به تیم پروژه هایتان اضافه کنید.

تجهیزات ضعیف و خراب علاوه بر از کار انداختن سیستم برق، عملیات ساخت و ساز و سیستم، ممکن است موجب صدمات جدی و خطرناک به افراد و یا حتی مرگ بشود. این موضوع می تواند از طریق برق گرفتگی، سوختگی، از کار افتادگی یا نقص عضو صورت پذیرد.

به همین بهانه می پردازیم به بعضی از دلایلی که باعث می شود تعویض ماشین آلات خود را هم در نظر بگیرید.

4 مزیت به روز کردن ماشین آلات ساخت و ساز

این موارد عبارتند از:

کاهش زمان بیکاری

برخی از کارفرما ها و پیمانکاران نگران این موضوع اند که برای تعویض ابزار مجبور به توقف  پروژه شوند. به این دسته از دوستان باید بگوییم که در صورت خرابی ماشین و تجهیزات، پروژه شما زمان بیشتر متوقف خواهد شد. این زمان به دلیل موضوعاتی چون تعمیرات، خارج کردن لاشه و رفع صدمات وارده به پروژه تلف می شود. تعویض ماشین از طرف دیگر، باعث جلوگیری از این موارد می شود.

ماشین غیر استاندارد و قدیمی، موجب افزایش هزینه و کارایی کمتر هم می شود. بنابراین موجب کاهش هزینه و صرفه اقتصادی هم هست.

افزایش کارایی و بازدهی

با کاهش زمان از کارافتادگی، خود به خود معیار کارایی پروژه هم بهبود پیدا می کند. ماشین آلات به روز، موجب آماده شدن و افزایش ظرفیت برای گرفتن پروژه های بزرگتر می شود.

افزایش ایمنی و حداقل کردن تصادف در محل کار

ماشین آلات ساخت و ساز جدید تر، امروزه با تجهیزات ایمنی و نظارت بیشتری نسبت به گذشته ساخته و عرضه می شوند. قطعا شما علاقه ای به ایجاد یک محیط کار پر خطر و نتیجتا پذیرش مسئولیت و دردسر حوادث رخ داده برای اپراتور ها و کارگران ندارید.


لازمه به ذکر است که هم اکنون صنعت ساخت و ساز بیشترین تعداد سوانح و حوادث برای نیروی انسانی را دارد. اجازه ندهید شرکت شما هم به این عدد نزدیک شود.


افزایش روحیه نیروی انسانی

از ذوق ماشین جدید برای کارگران و اپراتور ها که بگذریم، خرید ماشین جدید به آن ها این پیام را می رساند که سلامتی و ایمنی شان برای شما دارای اهمیت است.

به عنوان یک صاحب کسب و کار شما بایستی مطمئن شوید که نیروی تحت مسئولیت شما ابزار و تجهیزات مناسب برای کارکردن در اختیار دارد. این موضوع نهایتا موجب افزایش سود آوری شرکت می شود. این موضوع همچنین موجب حفظ افراد با مهارت مانند نیروهای آموزش دیده در شرکت می شود.

ماشین آلات ساختمانی ساخت و ساز به روز نیمه سنگین سنگین عمران

 سخن پایانی

سرعت، دقت و کارایی سه عامل کلیدی موفقت در هر بیزنسی هستند. به روز کردن ماشین

آلات و تجهیزات می تواند بیشتر از دیگر فاکتور ها در صنعت ساخت و ساز موجب ارتقا این سه عامل در کنار کارایی و اثر بخشی شود.

برگرفته از : constructonomics

+