مزایای پرینت سه بعدی در صنعت ساخت و ساز

تکنولوژی چاپ سه بعدی پیشرفت بسیار بزرگی در بخش ساخت و ساز ایجاد کرده است. این تکنولوژی برای ایجاد عناصر ساختمانی بسیار دقیق در یک زمان نسبتا کوتاه و با کمترین ضرر و هدر رفت موارد، پتانسیل بالایی دارد..

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۶
  • تعداد بازدید: ۴۶۳
  • گروه: سایر

مزایای پرینت سه بعدی در صنعت ساخت و ساز

تکنولوژی چاپ سه بعدی پیشرفت بسیار بزرگی در بخش ساخت و ساز ایجاد کرده است. این تکنولوژی برای ایجاد عناصر ساختمانی بسیار دقیق در یک زمان نسبتا کوتاه و با کمترین ضرر و هدر رفت موارد، پتانسیل بالایی دارد.

چاپ سه بعدی را می توان در فرآیند BIM، برای ساختن نمونه های اولیه و به اشتراک گذاری آن بین همکاران و تولید کننده ها و پیش ساخته با سرعت بالا استفاده کرد. به این فکر کنید که چرا هر روزه مهندسان و معماران  بیشتری به انقلاب پرینت سه بعدی می پیوندند! با ما باشید...

۱- مشتریان شما می توانند طرح های معماری شما را بهتر تجسم کنند.

یک ماکت پرینت شده باعث می شود طراحی سه بعدی شما ملموس باشد. بنابراین یک مدل مقیاس دقیق از پروژه نهایی می تواند یک روش ارزشمند برای برقراری ارتباط ایده طراحی شما با همکاران یا مهم تر از آن مشتریان شما باشد. یک مدل معماری پرینت سه بعدی شده، از حدس و ماهیت نظری نقشه ها و طرح های فنی استفاده می کند.

۲- زمان صرف شده برای ایجاد مدل های مقیاس معماری را کاهش میدهد.

با یک پرینتر سه بعدی می توانید طراحی خود را به پایان رسانید و در عین حال زمانی را که برای ساختن یک مدل سه بعدی صرف می شود ذخیره کنید. هنگامی که یک دستور برای پرینت سه بعدی قرار می دهید، می توانید کار دیگری بر روی دیگر کارها انجام دهید. پرینتر کار خود را مستقل انجام می دهد. پرینت سه بعدی به ویژه زمانی مفید است که طراحی شما از عناصر طراحی پیچیده (مانند سطوح دو پیچ یا نمایشی پیچیده) ساخته شده باشد.

پس از اعمال موارد ضروری طراحی سه بعدی، شما حتی می توانید نسخه های سه بعدی موجود در برنامه هایی مانند SketchUp را چاپ کنید. بدون اینکه نیاز به ایجاد فایل چاپی سه بعدی خود از اول باشید. وقت طلاست. بنابراین صرفه جویی در ساعات کار در نهایت به معنی صرفه جویی در هزینه است.

۳- مدل ها با کیفیت بالا و مواد مختلف پرینت می شوند .

در حالی که مردم فکر می کنند چاپ های سه بعدی ، پیکسل پیکسل و خشن هستند. چاپگرهای حرفه ای سه بعدی در حال حاضر مدل های معماری با سطح بسیار بالایی از جزئیات و سطوح بسیار صاف چاپ می کنند. علاوه بر این، شما می توانید از طیف گسترده ای از مواد و مصالح را انتخاب کنید. پلی آمید (پلاستیک نایلون)  محبوب ترین مواد در میان معماران است. طراحان مقیاس اغلب با prime Gray کار می کنند. اگر شما نیاز به عناصر رنگی دارید و نمی خواهید مدل Polyamide یا Prime Gray خود را با دست بکشید، Multicolor بهترین گزینه شماست. و شما حتی می توانید عناصر شفاف (رزین شفاف) یا قطعات فلزی (فولاد، برنج، و غیره) که با پرینتر سه بعدی فلز تولید میشوند را هم به مدل خود اضافه کنید.

پرینتر سه بعدی پرینت سه بعدی معماری عمران ماکت مدل

۴- مدل های سه بعدی معماری را به راحتی ویرایش، استفاده مجدد و دوباره چاپ کنید.

پرینت سه بعدی به شما اجازه می دهد تا با مدل های خود انعطاف پذیر تر باشید. اگر مشتری درخواست تغییر کند، می توانید به سادگی فایل را ویرایش کنید، آن را با همکاران خود به اشتراک بگذارید و مجددا آن را پرینت کنید. اگر شما به یک مدل با مقیاس دیگری نیاز دارید، می توانید به سادگی آن را دوباره چاپ کنید. این زیبایی مدل سازی سه بعدی و پرینت سه بعدی است.  شما همیشه در کنترل کامل هستید.

+