سیستم بی‌‌نظیر تخریب ساختمان ۱۰۰ متری توکیو هتل

افرادی که به ژاپن سفر کرده‌اند همواره به تعریف و تمجید از خیابان‌های تمیز و سیستم حمل و نقل عمومی موثر این کشور می‌پردازند، اما این‌ها تنها موارد خارق‌العاده ژاپنی‌ها نیستند...

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
  • تعداد بازدید: ۲۲۱
  • گروه: سایر

سیستم بی‌‌نظیر تخریب ساختمان 100 متری توکیو هتل

افرادی که به ژاپن سفر کرده‌اند همواره به تعریف و تمجید از خیابان‌های تمیز و سیستم حمل و نقل عمومی موثر این کشور می‌پردازند، اما این‌ها تنها موارد خارق‌العاده ژاپنی‌ها نیستند. سیستم تخریب ساختمان‌های قدیمی در این کشور نیز در نوع خود بی‌نظیر است و به طور کامل با سیستم رایج در اکثر کشورها که موجب به هم ریختگی و ایجاد مشکلات مختلف برای محیط اطراف می‌شود، متفاوت است. در ادامه ویدیو باور نکردی مربوط به تخریب یک هتل بزرگ در ژاپن را مشاهده خواهید کرد.

سیستم تولید مجدد اکولوژی تایسی یاTaisei Ecological Reproduction System طوری طراحی شده که بصورت کاملا ایمن یک ساختمان بلند 100 متری را تخریب کند در این روش جرثقیل‌های غول پیکر در داخل ساختمال قرار می‌گیرند و ساختمان را طبقه به طبقه از بالا به پایین تخریب می‌کنند.


از دست ندهید: ساخت و ساز های سریع : شماره ۵ : homeshell


در این روش از ستون‌های موقت قدرتمند برای نگه داشتن سقف استفاده می‌شود که بصورت پیشرونده ارتفاع آنها توسط جک‌ها کاهش می‌یابد. در این روش به نظر می‌رسد که ساختمان بصورت وارونه در حال ساخته شده است.

دو سال پیش از این روش برای تخریب ساختمان 139 متری Grand Prince Hotel Akasaka نیز استفاده شده بود. حال این روش ژاپنی‌ها را با روش‌های رایج کشور خودمان مقایسه کنید که همه ساله موجب کشته شدن چندین نفر کارگر بی‌گناه می‌شود و برای مدت‌ها فضای اطراف خیابان و ساختمان‌های دیگر را آلوده می‌کند.

نماینده شرکت Taisei به روزانه ژاپنی گفته که این روش در واقع نوعی کارخانه جدا کننده است که شبیه به یک کلاه بزرگ در قسمت بالای ساختمان قرار می‌گیرد و شروع به تخریب ساختمان می‌کند.

در این روش علاوه بر افزایش امنیت و زیبایی شناسی، میزان نویز و سر و صدای ایجاد شده به اندازه 17 تا 23 دسیبل و میزان گردو غبار تا 90 درصد کاهش می‌یابد.

برگرفته از : زومیت


باپیمانکار بستری برای خرید، فروش و اجاره مصالح و تجهیزات پیمانکاری و تأمین نیروی تخصصی عمرانی...


 

+