رزومه، سابقه کار یا نمونه کار قبلی کارگر ساختمانی

در گذشته هنگام نیاز به کارگر ساده برای انجام پروژه باید صبح زود از خانه بیرون می رفتید و به مکان های مشخص تجمع کارگران سر می زدید. اطراف میدان های خاص، چهار راه ها و مکان های مشابه آن.اما...

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
  • تعداد بازدید: ۶۷۳
  • گروه: سایر

رزومه، سابقه کار یا نمونه کار قبلی کارگر ساختمانی

در گذشته هنگام نیاز به کارگر ساده برای انجام پروژه باید صبح زود از خانه بیرون می رفتید و به مکان های مشخص تجمع کارگران سر می زدید. اطراف میدان های خاص، چهار راه ها و مکان های مشابه آن. اما در سال های اخیر با محدودیت های ایجاد شده از سوی شهرداری ها به بهانه های مختلف مانند زیبا سازی مناظر شهری و جلوگیری از بی نظمی، دیگر این سیستم کاربردی و قابل اعتماد نیست و عده کمتری مانند گذشته در این مکان ها منتظر کارفرما می نشینند. امروزه نحوه جذب و شروع به کار کارگران بیشتر به روش های زیر انجام می گیرد.

  • توصیه کارگر از سوی استادکار ها
  • عضو اکیپ یا تیم اجرایی بودن
  • استفاده از بستر های آنلاین برای استخدام

با توجه به این تغییر، همه از کارگر، نمونه کار سابقه یا رزومه می خواهند.که از طریق آن بتواند نشان دهد که از پس کار به خوبی بر می آید و در آن مهارت دارد. اما این سابقه کار چگونه به دست می آید؟

اولین نکته و قبل از هر چیز داشتن کارت مهارت درجه دو فنی است. داشتن این کارت می تواند برای هر کارگر ساده ساختمانی یک مزیت به حساب بیاید.

پس از آن مهارت و توصیه استاد کار است که میتواند سابقه کار کارگر تلقی شود. معمولا کارگران کنار یک دسته از استادکاران مشغول به کار می شوند و این موضوع موجب کسب مهارت آن ها در همان دسته شغلی می شود. مثلا کارگری که همراه با یک استاد کاشی کار مشغول به کار بوده است باید توانایی ساخت دوغاب شل, ساخت گل برای نگهداشتن کاشی ها, تمیزکردن کاشی ها و پرکردن مرحله به مرحله پشت کاشی ها را داشته باشد. یک کارگر ساختمانی که وردست یک استاد موزاییک کار بوده هم باید بداند ملات موزاییک حالتی خشک مانند دارد و شل بودن ملات سبب سخت شدن کار استاد می شود. از سوی دیگر کارگری که در کنار  یک جوشکار مشغول است باید بداند که الکترودها را چطور نگهداری کند که اسیب نبینند؛ یا اینکه بدون ماسک به اشعه جوش نگاه نکند و نکات ایمنی را بیشتر رعایت کند.


از دست ندهید : چطور می توان در باپیمانکار آگهی ثبت کرد؟


 به این ترتیب کارگر می تواند در رزومه خود، عبارتی مانند "مهارت در کاشی کاری" یا "مهارت در سفت کاری" را ذکر کند. توصیه می شود که کارگر کنار یک مهارت اصلی، با یک یا دو مهارت دیگر هم آشنایی داشته باشد تا بازار کار گسترده تری به دست آورد و در هنگام کار نیز توانایی انجام کارهای بیشتری را داشته باشد. مهارت های تازه و نو ساختمانی می تواند مزیت رقابتی یک کارگر باشد.

علاوه بر این موارد با توجه به نکته گفته شده، هر نیرویی می تواند توصیه استادکارها را برای خود به دست آورد و یا حتی جزو اکیپ اجرایی و تیم آن ها شود. این دو مورد به خودی خود موجب کار و استخدام او می شود. تعریف استاد کار مبنی بر حرف شنوی، چالاکی، سرعت عمل و اخلاق کارگر قطعا بهترین رزومه موجود است.

کارگر ساده کارگر ساختمانی سابقه کار کارگر

در نهایت باید اشاره کنیم برای ثبت رزومه در وبسایت ها هم، بهتر است کارگر از کارهای خود عکس بگیرد و به پیوست رزومه خود آن ها را هم در وبسایت مورد نظر ثبت کند. قطعا تمیزی و ظرافت کار موجب جذب زودتر وی به پروژه های جدید می شود.

 

در وبسایت باپیمانکار شرایطی را فراهم کردیم که کارگران با درجه تخصص متفاوت رزومه خود را در آن قرار داده اند. به همین دلیل کارفرما می تواند به راحتی و با توجه به رزومه، نیروی کار خودش را تامین کند. برای بررسی لیست کارگران اینجا را کلیک کنید.

همچنین اگر کارگر هستید یا به دنبال داشتن کار پاره وقت می گردید می توانید در وبسایت باپیمانکار رزومه ی خود را ثبت کنید. با نصب اپلیکیشن باپیمانکار 30 هزار تومان اعتبار رایگان دارید، که می توانید برای ساخت پروفایل رایگان از آن استفاده کنید. برای دانلود اپلیکیشن اینجا را کلیک کنید.


بازار متخصصین باپیمانکار، بستری برای جست و جوی آسان شغل مورد نظرتان


 

+