حوادث و ایمنی کارگران ساختمانی

شاید اگر روزنامه ها، حادثه هایی که روزانه برای کارگران ساختمانی رخ می دهند را گزارش می کردند همه روزه شاهد هزاران مورد حادثه می بودیم...

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
  • تعداد بازدید: ۶۶۸
  • گروه: سایر

حوادث و لباس ایمنی کارگران ساختمانی

شاید اگر روزنامه ها، حادثه هایی که روزانه برای کارگران ساختمانی رخ می دهند را گزارش می کردند همه روزه شاهد هزاران مورد حادثه می بودیم. بی تعارف عرض کنم در طول مدتی که در فضای عمرانی حضور داشته ام، در هر پروژه به طور متوسط بیش از دو حادثه دیده ام. در بحث ایمنی کارگر ساختمانی، کم توجهی و اهمیت ندادن خود کارگران باعث شده تا قانون گذار وارد مسئله شود.

توجه ویژه قانون به ایمنی کارگر

قانون کار پیمانکار و کارفرما را مکلف کرده است که رعایت تمامی موارد ایمنی را از کارگران خود بخواهند. همچنین این قانون تهیه لباس و لوازم ایمنی مانند دستکش، کلاه، کفش و حتی در برخی موارد روپوش مناسب برای کارگران را بر عهده پیمانکار پروژه گذاشته است. کارگران باید ملزم به استفاده از این موارد باشند و در صورت تمرد، باید از محل کار اخراج شوند.
 


از دست ندهید : مهارت های کارگر ساده ساختمانی


در این موضوع خاص توصیه می شود تا می توانید با کارگر خود بی رحم باشید؛ چون با رعایت این قانون در واقع هم به او لطف کرده اید و هم خود را یک از دردسر بسیار بزرگ آتی نجات داده اید. در پروژه های ساختمانی ناظر ساختمان و در پروژه های دیگر مالک و پیمانکار آن بایستی در رابطه با ایمنی کارگران ساختمانی پاسخگو باشند.
کارگر حوادث کاری استخدام کارگر ساده جذب نیرو پیمانکار

در آخر موردی که در یکی از پروژه های عمرانی شاهد آن بودم را برایتان نقل می کنم: کارگر به دلیل سقوط از ارتفاع هنگام حمل بار از نردبان افتاد و دچار ضایعه نخاعی شد . از آنجایی که وی کلاه ایمنی نداشت بیمه از پرداخت خسارت خودداری کرد. در صورتی که حتی اگر کلاه ایمنی هم به سر داشت، امکان پیشگیری از حادثه و آسیب نخاعی او وجود نداشت. درنهایت به دلیل رعایت نکردن قانون گفته شده، پیمانکار بیچاره مکلف به پرداخت تمام خسارت و هزینه های درمان کارگر شد.

 

در وبسایت و اپلیکیشن باپیمانکار برای شما بستری فراهم کرده ایم تا بتوانید میان آگهی های ارائه شده از سوی نیروی های آماده به کار، نیروی مورد نظرتان را بیابید، رزومه وی را بخوانید و پس از چت و ارتباط با او اقدام به استخدام کنید. برای مشاهده لیست نیروی های آماده به کار بر روی لینک زیر کلیک نمایید.


بازار متخصصین باپیمانکار، بستری برای جست و جوی آسان شغل مورد نظرتان


 

+