انواع بیمه کارگران

اگر از آن دسته از کارفرمایان هستید که اعتقادی به بیمه کارگران زیر دستتان ندارید، در مورد کارگران ساختمانی مشغول در پروژه هیچوقت چنین اشتباهی مرتکب نشوید...

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
  • تعداد بازدید: ۹۹۱
  • گروه: سایر

انواع بیمه کارگران

اگر از آن دسته از کارفرمایان هستید که اعتقادی به بیمه کردن افراد زیر دستتان ندارید، در مورد کارگران ساختمانی مشغول در پروژه هیچوقت چنین اشتباهی مرتکب نشوید. زیرا حوادث گوناگون در پروژه های ساختمانی همواره وجود داشته و دارند. اگر تا به حال مشکلی برای شما پیش نیامده احتمالا از شانس خوب شما بوده است. در این مطلب می پردازیم به انواع بیمه کارگران ساختمانی.
با ما همراه باشید...


از دست ندهید : حوادث و ایمنی کارگران ساختمانی


بیمه کارگران ساده ساختمانی

بیمه کارگران ساده ساختمانی معمولا به دو گونه قابل انجام است:

  • نوع اول: بیمه کردن بدون اسم بردن از شخص کارگر

اصطلاحا ما آن را بیمه شناور کارگر ساختمانی می نامیم. در بیمه شناور کارگر، بایستی کارفرما، مالک، پیمانکار یا هر شخص دیگری که قصد ساخت و ساز دارد، در ابتدای پروژه تعداد حداقل دو یا سه نفر را بیمه کند. این گزینه زمانی که از کارگران روزمزد یا قرارداد هایی با مدت زمان کوتاه استفاده می کنید، بسیار کارساز است. در این حالت نیازی نیست هر روز یک لیست جدید و به پیوست اون کلی مدرک ریز و درشت به تامین اجتماعی بفرستید.

بیمه کارگر بیمه کارگر ساده کارگر ساختمانی بیمه کار پیمانکار باپیمانکار عمرانی ساخت و ساز

  • نوع دوم : بیمه منحصر به فرد کارگر شاغل در پروژه

زمانی که شما قرار است به صورت طولانی مدت یعنی حداقل ۲۰ روز تا یک ماه با یک کارگر کار دیگر بیمه شناور به صرفه نیست. علاوه بر این، سازمان تامین اجتماعی حقوقی برای کارگر قائل است که دست کارفرما را برای بیمه شناور می بندد. بنابراین بهتر این است در این شرایط برای هر کارگر ساختمانی یک پرونده بیمه ای تشکیل دهید.

در انتها مجددا توصیه اکید می کنیم که حتما برای بیمه کردن کارگران شاغل زیر دستتان اقدام کنید تا هنگام بروز اتفاقات غیر قابل پیش بینی آتی، دردسر کمتری متوجه شما و پروژه در دستتان شود.

 

در وبسایت و اپلیکیشن باپیمانکار برای شما بستری فراهم کرده ایم تا بتوانید میان آگهی های ارائه شده از سوی نیروی های آماده به کار، نیروی مورد نظرتان را بیابید، رزومه وی را بخوانید و پس از چت و ارتباط با او اقدام به استخدام کنید. برای مشاهده لیست نیروی های آماده به کار بر روی لینک زیر کلیک نمایید.


بازار متخصصین باپیمانکار، بستری برای جست و جوی آسان شغل مورد نظرتان


+