توصیه هایی برای شروع کسب و کار اجاره تجهیزات

توصیه هایی برای شروع کسب و کار اجاره تجهیزات

آیا به شروع یک کسب و کار اجاره ای فکر می کنید؟ با توجه به این نکات یک شروع عالی خواهید داشت.با ما باشید...

توصیه هایی برای شروع کسب و کار اجاره تجهیزات

آیا به شروع یک کسب و کار اجاره ای فکر می کنید؟ با توجه به این نکات یک شروع عالی خواهید داشت.با ما باشید...

مهم نیست که چه چیزی اجاره می دهید. دوچرخه، لودر، کامیون، ماشین آلات گران قیمت برای عروسی و...توصیه های ما به شما کمک می­کنه تا کسب و کار تو زمینه اجاره موفقی داشته باشید.

1.بازار هدفتون رو مطالعه کنید.

شروع دو کسب و کار کاملا یکسان در دو نقطه که چندین کیلومتر فاصله دارند می تواند به نتایج شدیدا مختلفی منجر شود. پس قبل از هر چیز مطمئن شوید که می دانید مشتری به دنبال چه چیزی است.

بهترین راه برای فهمیدن این موضوع صحبت کردن با آن هاست. اگر قصد اجاره دادن ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین عمرانی دارید با شرکت های ساخت و ساز و پیمانکاران منطقه صحبت کنید. مثلا می توانید بپرسید:

به دنبال چه نوع تجهیزاتی می گردید؟ پایه ای یا نهایی؟ چه برند و تولید کننده ای بین مشتریان پر طرفدار تر است؟ چه آیتم هایی کنار تجهیزات لازم دارید؟

چه مقدار می توانید هزینه بپردازید؟ به جای اینکه از روی حدس و گمان یک عدد بگویید، حداقل یک تخمین حدودی از میزانی که مشتریان می توانند بپردازند داشته باشید.

به بیشتر از اجاره نیاز دارید؟ آیا سرویس های دیگری هم هستند که می توانید به مشتریان پیشنهاد بدهید تا تامین کننده همه خواسته های ممکن آنان باشید؟


باپیمانکار، اولین بستر رسمی اجاره ماشین آلات و تجهیزات عمرانی


2.بیشتر نخرید، هوشمندانه تر بخرید.

پس از شناختن مشتری و چیزی که او نیاز دارد، می توانید هوشمندانه تر راجع به تجهیزاتی که می خواهید بخرید و اجاره دهید تصمیم بگیرید. از خرید و انبار کردن بی دلیل بپرهیزید. این موضوع فقط فضا و پول شما رو هدر می دهد.بیش از اندازه روی خرید اولیه سرمایه گذاری نکنید. با حداقل تجهیزات مورد نیاز بر اساس تحقیقات بازارتان شروع به کار کنید و بقیه پول را صرف تبلیغ و رشد کسب و کارتان کنید.


فراموش نکنید خرید آینده تجهیزات جدید از خلاص شدن از شر تجهیزات اضافی خریداری شده در ابتدا راحت تر است.


3.بهترین فرصت برای تهیه تجهیزات را پیدا کنید.

تجهیز و ماشین شما احتمالا یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های شما خواهد بود. پس مطمئن شوید که در جای درست سرمایه گذاری می کنید. به جای خرید گرانترین و به روز ترین تجهیز در دسترس سعی کنید موارد زیر را هم در نظر بگیرید:

  • مشتری به دنبال چیست؟ اگر دوبرابر صرف خرید تجهیز کنید، آیا مشتری دوبرابر راضی خواهد بود؟ پولتان را خرج خرید جدید ترین تکنولوژی نکنید اگر آن ها به دنبال ذخیره پولشان هستند.
  • آیا می توانید تجهیزات دست دوم تهیه کنید؟ این موضوع می تواند باعث صرفه جویی عظیم برای شما بشود که با آن میتوانید تعداد بیشتری تجهیز بخرید یا در زمینه های دیگر سرمایه گذاری کنید.

ادامه دارد...

 

+