چرا بهتر است تجهیزات و ماشین آلات ساختمانی را اجاره کنیم؟

چرا بهتر است تجهیزات و ماشین آلات ساختمانی را اجاره کنیم؟

چرا بهتر است ماشین آلات را اجاره کنیم؟

چرا بهتر است تجهیزات و ماشین آلات ساختمانی را اجاره کنیم؟

چرا بهتر است ماشین آلات را اجاره کنیم؟ فراهم آوردن ماشین آلات و تجهیزات ساخت و ساز به پیمانکاران اجازه می دهد پروژه هایی را آغاز کنند که بدون آن ها قادر به گرفتن نبودند. این موضوع می تواند برای رشد بازار و کسب سود بیشتر بسیار تاثیر گذار باشد.

اما چگونگی دست یابی به این ماشین آلات هم موضوع شایان توجهی است.

با ما باشید...

خرید یا اجاره ماشین آلات ؟ تصمیم با خودتان.

به طور کلی دو راه اساسی برای دستیابی به ماشین و تجهیز مورد نیاز پروژه وجود دارد.

 1. خرید تجهیز یا ماشین
 2. اجاره ماشین با نرخ ثابت و مشخص برای مدتی از پیش تعیین شده.(گاهاً قابل تغییر و افزایش)

اما چرا ما در باپیمانکار به شما اجاره تجهیزات و ماشین آلات را پیشنهاد می دهیم؟ بیایید از دیدگاه خرید به ماجرا نگاه کنیم و عواقب آن را بیان کنیم. در صورت خرید ماشین آلات و تجهیزات :

 • باید تمام قیمت ماشین یا تجهیز را ابتدا بپردازید و یا اقساطی و با قرض آن را بخرید.
 • ممکن است به دلیل کمبود بودجه نتوانید جدید ترین تکنولوژی یا فناوری را تهیه کنید.
 • این که شما مجبورید تمام قیمت ماشین را بپردازید شما را وادار می کند تا بعد از اتمام پروژه هم از آن نگهداری و استفاده کنید. یا بدتر! به فروش دست دوم آن فکر کنید و سختی فروش و کاهش ارزش آن را به جان بخرید.
 • چون قیمت خرید مانند نرخ اجاره ماهانه ثابت نیست، پیش بینی هزینه ها برای آغاز پروژه کمی سخت تر می شود. مخصوصا با اوضاع آشفته اقتصاد این روزها.
 • با اجاره ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی شما می توانید مهلت های پرداخت را با تاریخ های دریافت دستمزد تنظیم کنید. اما این گزینه با خرید در دسترس نخواهد بود.

خرید یا اجاره ماشین آلات و تجهیزات

 • خرید ماشین آلات و تجهیزات، علاوه بر قیمت اصل آن، مالیات وارد بر دارایی را هم به هزینه های شما اضافه می کند. اما اجاره نه.
 • در صورت خرید ماشین یا تجهیزی که از پس کار بر نمیاید، پس دادن آن کاری مشکل خواهد بود. حداقل هزینه آن هزینه فسخ معامله است که قسمتی از سرمایه شما را به باد خواهد داد. اما در صورت اجاره ماشین آلات یا تجهیزات اشتباه یا ضعیف، می توانید به راحتی و با پرداخت اجاره همان چند روز تست، آن را پس بدهید.
 • با خرید ماشین و تجهیز باید نگهداری و تعمیرات آن را در دستور کار قرار دهید. این یعنی نیاز به نیروی کار ماهر، زمان و هزینه. در صورتی که اجاره ماشین هیچ کدام از این موارد را نیاز ندارد و تامین کننده قبل از تحویل محصول به شما همه این مراحل را انجام داده است.
 • با خرید ماشین و تجهیز، ریسک از کار افتادگی حین پروژه آن که می توانست به گردن تأمین کننده بیافتد را به عهده خودتان خواهید گرفت.
 • با خرید ماشین آلات و تجهیزات، از تجربه و توصیه های کاربردی تامین کننده را از دست می دهید.
 • در صورت نیاز به آپگرید ماشین و تجهیز باید یک مدل جدید بخرید. آن هم وقتی که با اجاره می توانستید با کمی افزایش نرخ، به ماشین مدل بالاتر دسترسی پیدا کنید.

از دست ندهید: پنج دلیل برای اجاره ماشین آلات ساختمانی


 

+