جدید ترین های صنعت ساخت و ساز در سال ۲۰۱۸

جدید ترین های صنعت ساخت و ساز در سال ۲۰۱۸

خواندن جدید ترین اتفاقات های ساخت و ساز می تواند نوعی پیش بینی برای ما در ایران رقم بزند. خواه یا ناخواه بالاخره همین تغییرات (حتی به جرئت می توان گفت با همین ریتم و ترتیب) در آینده در ایران ما هم اتفاق خواهند افتاد...

جدید ترین های صنعت ساخت و ساز در سال 2018

(تازه ترین ترند های صنعت ساختمان)

با گذشت نزدیک به سه فصل از سال 2018 وقت آن شده تا نگاهی به ترند ها و وضعیت صنعت ساخت و ساز در این سال بیاندازیم و ببینیم اوضاع از چه قرار است. خواندن جدید ترین اتفاقات های ساخت و ساز می تواند نوعی پیش بینی برای ما در ایران رقم بزند. خواه یا ناخواه بالاخره همین تغییرات (حتی به جرئت می توان گفت با همین ریتم و ترتیب) در آینده در ایران ما هم اتفاق خواهند افتاد و آن موقع افرادی که از آن آگاه اند به راحتی می توانند خودشان را وفق بدهند و برای پول در آوردن و کسب تجربه از دیگران سبقت بگیرند.

علاوه بر این، حالا که روند مهاجرت پیمانکاران ساختمانی از ایران سرعت گرفته است، اطلاع از این ترند ها برای این دسته افراد از نان شب واجب تر است. واضح است که چنین فردی قرار است به سفارشات ساخت ساز مطابق با همین ترند ها پاسخ بگوید، دکوراسیون و معماری طراحی کند و در نهایت ساختمان بسازد.

برای اطلاع از جدید ترین ترند های صنعت ساخت و ساز با ما باشید...

 

1.پیشرفت تکنولوژی و یکپارچه سازی

از گذشته دور تاکنون صنعت ساختمان بیشتر از دیگر صنایع در مقابل ورود تکنولوژی های روز مقاومت کرده است. اما این روند در سال های اخیر تا حدود زیادی تغییر کرده است.

اولین تاثیر تکنولوژی بر ساخت و ساز در 2018، روش ها و برنامه های جدید سازماندهی و مدیریت پروژه است. الگوریتم ها، برنامه ها و روش های جدید موجب بهبود برنامه زمانبندی، افزایش سرعت ساخت و ساز و کاهش هزینه ها شده است.

تغییر دیگر استفاده بیشتر از کوادکوپتر ها و ربات های پرنده کوچک است. کمپانی ها برای فیلم برداری جهت تبلیغات، مستند سازی و نظارت بر روند ساخت از دوربین های این پرنده ها استفاده می کنند.

مهم ترین تغییر اما، اینترنت اشیاء است. در حالی که ایران هنوز نتوانسته خود را با سرویس های خانه هوشمند سازگار کند، دنیا از این مقطع عبور کرد. اینترنت اشیا است به مهمان خانه ها و دستیار شما در منزل تبدیل شده است.

تکنولوژی ساخت و ساز عمرانی استخدام ساخت و ساز فناوری

2.ساخت و ساز سبز

 تکنولوژی سبز  هر روز و هر روز بیشتر از قبل جای خودش را در دل مردم پیدا می کند. در بحث جدید ترین های صنعت ساختمان، اکنون که محیط زیست آسیب دیده و وضع سلامت کره زمین زیاد خوشایند نیست، کم کم همه به فکر حفاظت از باقی مانده آن افتاده اند. آمار نشان می دهد که حدود 20 درصد از انتشار گاز های گلخانه ای از ساخت و ساز دور تا دور جهان نشأت می گیرد. حتما خودتان می توانید دلیل حرکت به این سمت را حدس بزنید.

ساخت و ساز سبز سازگار با محیط زیست باپیمانکار

3.افزایش استفاده از ماژول ها یا مواد پیش ساخته

کارخانه های ساخت و آماده سازی بلاک های ساختمانی به سرعت در حال گسترش در کشور های جهان اول هستند و درصد بالایی از جذب و استخدام کارگر های ساختمانی رو به خودشان اختصاص داده اند. در این کارخانه ها بلاک های بتنی، گچی و ... آماده و تست می شوند. پس از آماده شدن اسکلت فولادی و فلزی ساختمان، این بلاک ها به محل پروژه انتقال داده می شوند و با نصب و استفاده از آن ها، سرعت و ایمنی ساخت و ساز به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می کند.


از دست ندهید : ساخت سریع السیر و عجیب این هتل سازگار با محیط زیست در مواد پیش ساخته


4.افزایش قیمت مواد اولیه

از تورم و افزایش قیمت های نجومی ایران که دور شویم، به طور متوسط در کل جهان، قیمت مواد اولیه ساختمانی تا به اینجا در 2018، 9% افزایش داشته است و پیش بینی می شود که تا پایان سال 2 یا 3 درصد دیگر هم افزایش پیدا کند. این موضوع باعث شده تا کمپانی های ساخت و ساز به فکر این مسئله بیافتند که چگونه سود آوری خود را در عین حداقل هزینه حفظ کنند.

5.کاهش نیروی انسانی

بر خلاف موارد قبل، این ترند اصلا خوشایند نیست. گفته می شود که در ایالات متحده به تنهایی حدود یک چهارم میلیون فرصت شغلی ساختمانی در سمت های مختلف وجود دارد و این روند تا سال 2019 هم ممکن است ادامه پیدا کند. اما به دلایل مختلف کمپانی های ساخت و ساز و عمرانی، علی رغم نیاز و البته سرعت پایین پیشرفت پروژه هایشان، اقدام به جذب نیرو نمی کنند.

بیکاری استخدام کارگر ساده ساختمانی باپیمانکار

برخی علت این موضوع را آماده شدن شرکت ها برای استفاده از مواد پیش ساخته می دانند. بدین معنا که آن ها منتظرند تا پروژه های فعلی تمام شوند و پس از آن پروژه های بعدی را با بلاک های پیش ساخته بسازند. اینگونه پروژه ها هم همانطور که پیش تر گفتیم، به تعداد نیروی انسانی کمی نیاز دارند. خبری بد برای افرادی که هنوز برای یادگیری مهارت ها، تخصص و جدید ترین  رخداد های صنعت ساخت و ساز اقدام نکرده اند: احتمال بیکاری شما در آینده بالاست...

ادامه دارد...


از دست ندهید : جدید ترین های صنعت ساخت و ساز در سال 2018

باپیمانکار بستری برای خرید، فروش و اجاره ماشین آلات و تجهیزات عمرانی و تامین نیروی متخصص آماده به کار عمرانی


 

+