چه تهدید هایی در کمین یک شرکت پیمانکاری هستند؟

چه تهدید هایی در کمین یک شرکت پیمانکاری هستند؟

مهم ترین چالشهای یک شرکت عمرانی و پیمانکاری برای جذب متخصصین عمرانی و راهکارهای روش برون سپاری فرآیند استخدام در شرکتهای عمرانی برای رفع این چالشها بیان می گردد.

 • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
 • تعداد بازدید: ۴۲۳
 • گروه: خدمات HR

چه تهدید هایی در کمین یک شرکت پیمانکاری هستند؟

 

در سازمان و شرکت های امروزی منابع انسانی ارزش راهبردی دارند و یکی از معیارهای اساسی رشد و شکوفایی سازمان ها محسوب می شوند و می توانند بصورت چشمگیری یک شرکت را از رقیبان متمایز سازند این بدین معناست که توانمندی و تخصص افراد عامل مهم رقابتی برای شرکتها محسوب می گردد و با تکیه بر دانش و تخصص افراد رونق اقتصادی حاصل می گردد.

افراد و نحوه بکارگیری آن­ها عامل مهم رقابتی برای شرکت های پیمانکاری محسوب می گردد. یکی از تحولات پیش آمده در زمینه جذب افراد، بکارگیری متخصصین عمرانی از طریق برون سپاری فرآیند تامین نیروی پیمانکاران می باشد که می تواند گره گشای مشکلات عدیده در فرآیند جذب نیرو باشد.

شرکت ها و از جمله شرکتهای پیمانکاری همواره با تهدید ها و موانع گوناگونی روبرو می گردند که در صورت عدم درک به موقع آنها و نداشتن راه کارهای مناسب برای مقابله با آنها بقای شرکت به مخاطره افتاده و چه بسا منجر به شکست و فروپاشی شرکت های پیمانکاری گردد.

 

مهمترین تهدید بقای شرکتهای پیمانکاری:

یکی از تهدید های مهم برای شرکت های پیمانکاری در زمینه بکارگیری متخصصین عمرانی کاردان می باشد و چنانچه با آگاهی کامل صورت پذیرد سهم بسزایی در پیشرفت شرکت خواهد داشت. متاسفانه به رغم مزیت هایی که استفاده از روش برون سپاری فرآیند تامین نیروی برای پیمانکاران به ارمغان می آورد، اغلب شرکتها همچنان تاکید به استفاده از شیوه های درون سازمانی جذب افراد دارند.

در ادامه مهم ترین چالشهای یک شرکت عمرانی و پیمانکاری برای جذب متخصصین عمرانی و راهکارهای روش برون سپاری فرآیند استخدام در شرکتهای عمرانی برای رفع این چالشها بیان می گردد.

 

 

 • عدم تعیین شاخص های عملکرد کلیدی جذب نیرو

درک کامل معیارهای جذب متخصصین عمرانی، چه کمی و چه کیفی مهم ترین گام برای بکارگیری افراد می باشد که در اغلب موارد بدلیل فقدان فردی متخصص در شرکتهای عمرانی و پیمانکاری برای شناسایی این شاخص ها، فرآیند جذب متخصصین عمرانی در حوزه های مختلف با مشکل مواجه می گردد. شرکت هایی که در جهت "برون سپاری فرآیند جذب نیروی انسانی"   فعالیت میکنند افراد متخصص را با بهره گیری از دانش کارشناسان مربوطه در حوزه فرایند جذب نیرو و شناسایی دقیق این شاخص ها، تسهیل می نمایند.

 

 • نیاز به سرمایه گذاری در زیرساخت و فن آوری

شرکت های پیمانکاری  اغلب برای عمکرد بهتر در زمینه جذب متخصصین عمرانی مورد نیاز به سرمایه گذاری های زیادی در این زمینه می پردازند تا زیر ساخت و بستر لازم را برای بهبود عملکرد فراهم نمایند. این امر موجب تحمیل بار مالی بر پیکره شرکت می گردد. حال آنکه  برون سپاری نیاز به سرمایه گذاری در زمینه استخدام در شرکتهای عمرانی را از بین می برد.

 

 • فقدان منابع مفید برای جذب افراد متخصص

در اغلب موارد منابع مفید برای شناسایی افراد نخبه و شاخص که نقش کلیدی را در بازار رقابتی  برای گرفتن گوی سبقت از رقبا دارند وجود ندارد و همین امر موجب می گردد که شرکتها عملکرد مناسبی را در جذب این افراد نداشته باشند. کاهش بهره وری از نتایج بکارگیری افراد ناکارآمد می باشد. شرکت های فعال در زمینه استخدام در شرکتهای عمرانی و تامین نیروی پیمانکاران، با استفاده از شیوه های جامع و کارآمد، افراد متخصص در همه حوزه های عمرانی و مناطق جغرافیایی را شناسایی می نمایند و در صورت استفاده از خدمات ارائه شده توسط این شرکت ها، افرادی با بالاترین سطح مهارت، جذب شرکت های پیمانکاری و عمرانی می گردند.

 

 • افزایش هزینه جذب افراد

هزینه های استخدامی اغلب به دلیل استفاده از روش های پر هزینه جذب نیرو مانند تبلیغات، مصاحبه و مواردی از این قبیل افزایش چشمگیری می یابد. در صورت استفاده از خدمات شرکت های فعال در زمینه تامین نیروی پیمانکاران، هزینه های استخدامی کاهش می یابد زیرا آنها شیوه های مناسب و مقرون به صرفه را برای جذب افراد بکار می بندند.

 

 • روند کند جذب افراد

در اغلب موارد بدلیل فقدان شیوه های کارآمد، روال جذب نیرو با کندی مواجه می شود و این تاخیر موجب بروز مشکلات ریز و درشتی برای شرکت می گردد. شرکت های فعال در زمینه تامین نیروی پیمانکاران با تکیه بر دانش متخصصین، زمان جذب افراد را به حداقل می رسانند.

 

 • عدم بکارگیری شیوه های جذب انعطاف پذیر و فصلی

نوسانهای گوناگون اقتصادی، فصلی و... حجم کاری شرکتهای عمرانی و پیمانکاری را تحت تاثیر قرار داده و گاهی برای پیشرفت بهتر کار نیاز به افزایش نیرو ضروری می باشد. در این موارد تامین نیروی مورد نیاز از چالش های اساسی شرکت ها محسوب می گردد.

شرکت های فعال در زمینه تامین نیروی پیمانکاران با بهره گیری از شیوه های انعطاف پذیر، نیروهای مورد نیاز شرکتها را تامین می نمایند.

 • عدم تمرکز بر برنامه ریزی راهبردی شرکت

یکی از عوامل بازدارنده رونق اقتصادی عدم تمرکز مدیران ارشد شرکتها به برنامه های راهبردی و اساسی بدلیل پرداختن به امور جذب نیرو می باشد و چنانچه این امر به شرکت های تامین نیروی پیمانکاران واگذار گردد، می تواند از بار مسئولیت مدیران کاسته و توجه آنها را صرفا به اهداف کلان شرکت معطوف نماید.  

 

 • عدم به اشتراک گذاری خطرات جذب نیرو با شرکت شریک

خسارات ناشی از جذب افراد ناکارآمد همواره گریبان گیر شرکت ها بوده است و در صورت عدم بهره مندی از استراتژی های مناسب، شرکت را با مشکلات عدیده ای روبرو می کند. حال در صورت همکاری با شرکت های متخصص در زمینه تامین نیروی پیمانکاران این خسارت بطور چشمگیری کاهش می یابد.

 

 • عدم اختصاص منابع داخلی برای دیگر مقاصد شرکت ها

در اغلب موارد، بدلیل عدم بهره جستن از ساز و کارهای مناسب، هزینه های جذب نیرو و همچنین تعداد افراد درگیر در فرآیند جذب نیرو افزایش محسوسی می یابد که حاصلی جز اتلاف هزینه و منابع در پی ندارد. برون سپاری فرآیند جذب نیرو با پذیرفتن تمام مسئولیت های جذب نیرو، کمک شایانی به بالندگی هر چه بیشتر شرکت ها می نماید.

 

 

 

 • عدم بهره مندی از تجربیات افراد ماهر

استفاده از تخصص و دانش افراد حاذق در هر  فعالیتی زمینه ساز رشد و شکوفایی است که متاسفانه در استخدام های درون سازمانی اغلب نادیده گرفته می شود که ثمرات نامطلوبی را نیز بدنبال دارد. استفاده از خدمات شرکت های متخصص در زمینه تامین نیروی پیمانکاران می تواند به تداوم و رشد پایدار شرکتهای عمرانی و پیمانکاری کمک نماید.

 

راهکار باپیمانکار برای رفع این مشکلات:

باپیمانکار در خدمتی جدید، وظیفه تامین نیرو را از دوش کارفرماها بر می دارد.

کارفرما تنها لازم است لیست نیروهایی که لازم دارد به همراه سطح مهارت مورد نیاز و محدوده حقوق پرداختی را به ما اعلام نماید و ما در کمترین زمان نیروهای مناسب را به کارفرما معرفی می کنیم.

پایگاه اطلاعاتی کامل ما در تمامی حوزه های نیروی انسانی به کارفرمایان کمک می کند مناسب ترین فرد را برای انجام کارها پیدا کنند.

این سرویس به صورت سه ماهه، شش ماهه و یکساله بوده و باپیمانکار متعهد است در این مدت زمان هر تعداد نیرویی که کارفرما لازم دارد را به وی معرفی نماید.

برای سفارش تامین نیروی خود اینجا کلیک کنید

+