تامین نیروی پیمانکاران و فرایند استخدام پیمانکاری

تامین نیروی پیمانکاران و فرایند استخدام پیمانکاری

با تصمیم گرفتن به انجام برون سپاری، می توانید بر روی نقاط قوت و ارزشهای اصلی و اهداف واقعی شرکت خود تمرکز کنید. کار با کارشناسان و متخصصین عمرانی مورد اعتماد، به شما این امکان را می دهد تا با تمرکز و توجه بالا شرکت خود را رو به جلو هدایت کنید، به اهداف خود برسید و سرعت و اثربخشی خود را بهبود بخشید.

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
  • تعداد بازدید: ۲۳۵
  • گروه: خدمات HR

محاسن برون سپاری در تامین نیروی پیمانکاران

ما در عصر تکنولوژیکی زندگی می کنیم که موجب تغییراتی در کار، فکر و زندگی ما شده است. اینترنت، فضای مجازی و سیستمهای کنترل از راه دور، فرآیندهای سنتی را غیر فعال کرده و وابستگی جهان به فناوری در هر صنعت را تحت تاثیر قرار داده است.

 صنایع عمرانی ، شرکت های ساختمانی و راهسازی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. به عنوان مثال، شرکت های ساختمانی و متخصصین عمرانی امروزه می توانند یک مجتمع کامل را به مشتری نشان دهند حتی قبل از اینکه یک آجر آن گذاشته شود.

لذا برای شرکت های عمرانی، ساختمانی و راهسازی، کسب جایگاه قدرتمند و رقابت در بازار پرچالش امروز، همه و همه وابسته به بهبود کارایی، افزایش راندمان عملکرد و بهینه سازی هزینه هاست.

یکی از روشهایی که شرکت های فعال در حوزه عمران و پیمانکاران را به اهداف فوق نزدیک می کند برون سپاری تامین و استخدام متخصصین عمرانی است. چرا که بجای صرف وقت و انرژی با ارزش خود جهت یافتن کسانی که به دنبال استخدام در شرکتهای عمرانی هستند و نیز متخصصین عمرانی ماهر، توان خود را برای اطمینان از عملکرد صحیح و رشد کسب و کار صرف می کنند.

از طرفی با تغییرات در حال انجام در قانون و رشد فناوری ها، برون سپاری می تواند عامل صرفه جویی در هزینه ها باشد و موجب شود کسب و کار خود را تا مدتها حفظ کنید و رونق ببخشید.

دلایل زیادی وجود دارد که شرکت های ساختمانی و راهسازی و به طور کلی پیمانکاران عمرانی در پروژه های خود به سمت برون سپاری تامین نیروی و متخصصین عمرانی خود حرکت کنند. از جمله آنها می توان به کارآمدتر شدن، حمایت از رشد و توسعه در آینده، یا کاهش فشار بر روی تیم داخلی خود اشاره کرد.

نکات ذکر شده در ذیل، در مورد اینکه چرا برون سپاری تامین نیروی پیمانکاران می تواند برای شرکت شما مفید باشد، بحث می کند.

TAMIN_NIROO_BAPEYMANKAR.COM

 

افزایش تمرکز در مدیران پروژه های عمرانی

با تصمیم گرفتن به انجام برون سپاری، می توانید بر روی نقاط قوت و ارزشهای اصلی و اهداف واقعی شرکت خود تمرکز کنید. کار با کارشناسان و متخصصین عمرانی مورد اعتماد، به شما این امکان را می دهد تا با تمرکز و توجه بالا  شرکت خود را رو به جلو هدایت کنید، به اهداف خود برسید و سرعت و اثربخشی خود را بهبود بخشید.

 همچنین فرآیند برون سپاری باعث آزادی عمل و انرژی بیشتر برای متخصصین عمرانی و کارکنان داخلی شرکت های عمرانی می شود تا آن ها با تمرکز بالاتری بر روی اهداف تجاری شرکت کار کنند و با سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه، خدمات با ارزش افزوده بیشتری تولید کنند.

 

برون سپاری تامین نیرو دستاورد های پیمانکاران را گسترش می دهد

استفاده از برون سپاری در فرایند تامین نیروی پیمانکاران، درهای استفاده از یک منبع ثروت انسانی بزرگ را به روی شما و شرکتتان باز می کند که ممکن است این پتانسیل در تیم داخلی شما وجود نداشته باشد.

با برون سپاری فرایند استخدام و برون سپاری فرایند تامین نیروهای متخصص در پروژه های عمرانی، ساختمانی و راهسازی، شما می توانید بجای اینکه بخش اعظمی از نیروی خود را صرف جستجوی افراد و نیروهای متخصص، سنجش مهارت آنها، بررسی سوابق آنها و ... کنید صرف توسعه فرصت های واقعی برای گسترش شرکت خود نمایید.

 

برون سپاری، پشتیبانی که پیمانکاران می توانند بر روی آن حساب کنند

با برون سپاری فرایندها شما یک پشتیبانی همیشگی در دسترس دارید. مشکلات ناشی از کمبود منابع، بدون در نظرگرفتن نوع مدیریت شما، در هر صورت رخ می دهد اما با استفاده از برون سپاری فرایند استخدام متخصصین عمرانی و نیروی پیمانکاری همیشه یک نیروی پشتیبانی عظیم و متخصص در دسترس دارید که در مواقع لزوم به کمک شما آمده و بدین طریق از تیم مدیریت داخلی خود در طول دوره های پرفشار حمایت کرده و از بار کاری و روانی آنها کاسته و به افزایش راندمان کار مدیران کمک می کنید.

همچنین در شرایط غیرقابل پیش بینی که در آن شما نیاز به متخصصین عمرانی و نیروی های پیمانکاری بیشتری دارید تا سریعا اقدام کنید، برون سپاری فرایند استخدام و گزینش نیرو به کمک شما خواهد آمد تا از توقف احتمالی روند انجام پروژه یا تاخیر در انجام پروژه ها جلوگیری نمایید. لذا این نگرانی که بدلیل در دسترس نبودن نیروی کار متخصص کافی پروژه ای را از دست دهید از بین خواهد رفت.

 

افزایش سرعت انطباق پیمانکاران با تغییر محیط از طریق برون سپاری

برون سپاری می تواند به شما کمک کند تا با تغییرات و شرایط کاری سخت و چالش ها و قوانین جدید، به سرعت انطباق پیدا کنید. و نیز به تقویت دانش و تخصص تیم داخلی شما از طریق تجارب کار با متخصصین عمرانی و نیروهای پیمانکاری حرفه ای دیگر کمک می کند.

 

انعطاف پذیری بیشتر مدیران شرکتهای پیمانکاری

با برون سپاری، شرکت های ساختمانی و راهسازی دیگر محدود به مدیران و منابع انسانی خود نمی شوند و برای اینکه پروژه ها و خدمات خود را با کیفیت بالا و با کاهش زمان پیش بینی شده به انجام برسانند می توانند از انعطاف پذیری بالا و همچنین استفاده از طیف گسترده ای از متخصصین عمرانی و نیروهای پیمانکاری بهره ببرند.

به طور کلی برون سپاری باعث کاهش هزینه ها می شود که در نتیجه با کاهش هزینه ها، شرکت های ساختمانی و راهسازی می توانند قیمت های رقابتی تری را برای خدمات خود تعیین کنند. جدا از هزینه، منافعی مثل تمرکز بر روی فعالیت اصلی، دستاورد ها و منافع بیشتر، حمایت شدن توسط افراد متخصص متنوع و مختلف، موفقیت شما را در مسیر پروژه و زمان بندی ها تضمین می کند .

تا به اینجا شما جوانب مثبتی را درباره لزوم برون سپاری و تامین نیرو توسط پیمانکاران عمرانی، شرکت های ساختمانی و راهسازی مطالعه کردید و در نظر دارید که برون سپاری چقدر برای کار شما مفید خواهد بود .

 

چه موقع یک شرکت ساختمانی و راهسازی،  باید به سمت برون سپاری برود؟

پاسخ معمولا بستگی به وضعیت خاص پروژه دارد، اما به طور کلی استراتژی برون سپاری عمدتا وقتی مفید است که شما تخصص و نیروی کاری لازم و کافی برای انجام یک پروژه نداشته باشید. اینجاست که شما برای تامین نیروی پیمانکاری و متخصصین عمرانی به همراهی یک تیم با بانک اطلاعاتی قوی همانند "با پیمانکار" نیاز خواهید داشت.

کارشناسان معتقدند که هزینه استخدام یک نیروی کار دائمی زیاد است لذا می توان به تناسب پروژه های در دست اجرا نسبت به تامین نیروی پیمانکاری لازم به مدت زمان مورد نیاز اقدام کرد. لذا در انواع پروژه های عمرانی، برون‌سپاری فرایند راهی را باز کرده است تا شرکتهای کوچکتر از لحاظ کیفیت انجام پروژه، توسعه سبد پروژه ها، و به طور کلی شیوه‌های کارآمد، به دور از دغدغه تامین نیرو، در کنار شرکت‌های بزرگتر به حفظ جایگاه فعلی و پیشرفت در بازار رقابتی این روزها بپردازند.

 افزون بر آنچه گفته شد شرکت های عمرانی، ساختمانی و راهسازی با برون سپاری نیاز چندانی به سرمایه گذاری در زیرساخت ها ندارند زیرا در طی انجام فرآیند برون سپاری، همکاران جدید مسئولیت فرآیندهای پیشرفت کارهای پروژه ها را بر عهده می گیرند و از این رو، زیرساخت ها نیز به طبع آن توسعه می یابد . با توجه به روند فوق ، اغلب شرکت های پیشرو و موفق دنیا، برون سپاری در استخدام نیروی انسانی مورد نیاز را به عنوان یکی از راهبردهای بنیادین کسب و کار مدنظر داشته اند .

شاید انتخاب مناسب برای برون سپاری در تامین  نیروی پیمانکاری و نیروی متخصص عمرانی دشوار باشد اما شما می توانید اطمینان حاصل کنید با مشاوره های درستی که در این زمینه از "با پیمانکار" می گیرید و با پاسخ های مختصر و جامعی که به سوالات و نگرانی های شما ارائه می شود به بینش مناسبی برای موفقیت در تامین نیروی پیمانکاری و متخصص خواهید رسید.

کارشناسان ما در سایت "با پیمانکار" در تلاش هستند شما را در رسیدن به این اهداف یاری کنند.

 

+