برون سپاری تامین نیروی پیمانکاران، فرصت ها و دستاوردها

برون سپاری تامین نیروی پیمانکاران، فرصت ها و دستاوردها

یکی از معیارهای رشد شرکت های فعال در حوزه عمران، بهره مندی از متخصصین عمرانی و خبره در زمینه های مرتبط با فعالیت می باشد تا با تکیه بر تخصص و دانش این افراد تمام اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تامین و شرکت در زمینه پیشرفت و شکوفایی اقتصادی گام بردارد.

 • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
 • تعداد بازدید: ۴۱۳
 • گروه: خدمات HR

برون سپاری تامین نیروی پیمانکاران، فرصت ها و دستاوردها

 

امروزه فضای رقابتی گسترده ای در فضای کسب و کارها وجود دارد و رشد و پویایی شرکت ها در فضای رقابتی شدید، نیازمند ارائه خدمات با بالاترین سطح کیفیت و استاندارد می باشد. یکی از معیارهای رشد شرکت های فعال در حوزه عمران، بهره مندی از متخصصین عمرانی و خبره در زمینه های مرتبط با فعالیت می باشد تا با تکیه بر تخصص و دانش این افراد تمام اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تامین و شرکت در زمینه پیشرفت و شکوفایی اقتصادی گام بردارد. اغلب اوقات جذب افراد متخصص به عنوان  یکی از چالشهای جدی شرکت ها مطرح می گردد که این امر با توسعه شرکت هایی که به ارائه خدمات در حیطه  فرآیند جذب منابع انسانی و تامین نیروی پیمانکاران می پردازند تسهیل می گردد.

شرکت های پیمانکاری و عمرانی با توجه به نیازمندی های خود از خدمات مختلف شرکت های تامین نیروی پیمانکاران، برای جذب دائم یا موقت افراد و متخصصین عمرانی بهره مند می گردند و مزایای متنوعی که از طریق واگذاری و برون سپاری فرآیند جذب نیروی انسانی حصول می گردد عبارتند از:

 • صرفه جویی در زمان جذب افراد

شرکت های که در زمینه تامین نیروی پیمانکاران اشتغال دارند کسانی که بدنبال استخدام در شرکتهای عمرانی هستند و متخصصین عمران را شناسایی می کنند و داده های اطلاعاتی جامعی که در بردارنده اطلاعات این افراد می باشند را گردآوری می نمایند. چنانچه برای جذب افراد به این شرکت ها مراجعه گردد زمان ناشی از بکارگیری افراد که گاه طولانی و یا حتی با روش هایی نا کارآمد می باشد بصورت قابل ملاحضه ای کاهش می یابد و در صورت تعامل دو طرف، فرد مورد نیاز برای تصدی شغل بکار گرفته می شود.

 • کاهش هزینه جذب افراد مورد نیاز و نخبه

ارائه دهندگان تامین نیروی پیمانکاران، دسترسی به یک شبکه گسترده متقاضیان استخدام در صنایع مختلف و مناطق جغرافیایی گوناگون دارند. علاوه بر این، آنها ابزارهایی را برای بررسی افراد از طریق رزومه خود دارند و توانایی تحلیل، ارزیابی شخصیت، مجموعه مهارت ها و سایر ویژگی ها دارا می باشند. این شرکت ها، با ارائه خدمات تخصصی در حیطه جذب کارکنان، موجب کاهش هزینه های استخدام و آموزش فرآیند جذب متخصصین عمرانی می گردند زیرا با مراجعه به شرکت فعال در زمینه جذب نیروی انسانی و بیان دقیق نیازمندی های خود برای استخدام دائم یا موقت نیروی انسانی، هزینه های ناشی از انتشار آگهی و مصاحبه و مواردی از این قبیل کاهش می یابد.

 • تضاضای بهره مندی از نیروی کار موقت

گاهی اوقات پروژه های خاصی به دلایل گوناگون نیاز به کارکنان بیشتری برای افزایش روند سرعت کار دارند. یکی از راه کارهای مفید بهره مندی از تخصص و توان نیروی کار موقت که از جمله خدمات ارائه شده توسط شرکت های جذب افراد است می باشد و در جلوگیری از اتلاف هزینه و افزایش راندمان کار بسیار موثر می باشد.

 • بهره مندی از خدمات مشاوره ای برای تجزیه و تحلیل مشاغل

کارکنان شرکت های تامین نیروی پیمانکاران از کارشناسان خبره و با تجربه در زمینه کاری خود می باشند و دقیقا می دانند چگونه افراد مناسب با بهترین تخصص که با فعالیت های شرکت بیشترین تطابق و هماهنگی را دارد بکار بگیرند. این شرکت ها همچنین با ارائه مشاوره های تخصصی که در اختیار مراجعین قرار می دهند به صورت تفضیلی به شرح شغل و شرایط مورد نیاز افراد برای احراز شغل می پردازند.

 • بهره مندی از فرصت های استخدامی برابر

ایجاد فرصت های استخدامی برابر و به دور از هر گونه تعصب و غرض ورزی که غالبا در جذب های درونی شرکت ها به وفور مشاهده می شود به جذب افراد شایسته و مورد نیاز سازمان کمک می کند. همچنین به کاهش حجم سفارشات و انتظارات شرکت و کاهش پاسخگویی در قبال جذب افراد کمک می کند

 • تمرکز بر روی توسعه اهداف راهبردی شرکت

با صرفه جویی در زمان ، فرصت بیشتری در اختیار مدیران شرکت های عمرانی برای  تمرکز بر روی اهدافی که برای رونق سازمان تبیین شده است فراهم می گردد. همچنین با بهره مندی از خدمات شرکت های جذب منابع انسانی می توان به  شناسایی و جذب افراد متخصص در مقابل رقبا دست یافت.

 • مدل مقیاس پذیر جذب افراد

شرکت فعال در زمینه تامین نیروی پیمانکاران مدل های متفاوتی برای ارائه خدمات را بکار می بندند و دارای ساز و کاری هستند که می توانند خود را با هر شرایطی وفق دهند و نیروی استخدام خود را در مقیاس مورد نیاز سازماندهی می نمایند و شرکت هایی که از خدمات ارائه شده توسط آن ها استفاده می کنند فقط هزینه های متناسب با نیروی کار مورد نیاز خود را می پردازند. این شرکت ها انعطاف پذیر هستند و قیمت ها بر اساس موقعیت و وضعیت موجود محاسبه می شود.

 • طراحی ارزیابی روند جذب افراد

شرکت فعال در زمینه تامین نیروی پیمانکاران تمامی فرایند استخدام شرکت  را در صورت لزوم دوباره طراحی می کند تا روند جذب افراد تمامی بخش ها سازگار باشد.

 • بهبود ردیابی، گزارش و حسابرسی عملکرد جذب افراد

ارائه دهندگان خدمات تامین نیروی پیمانکاران هر مرحله از فرایند استخدام را ردیابی می کنند که این کار موجب ارائه گزارش جامع در کوتاهترین زمان ممکن برای حصول بینش دقیق برای تصمیم گیری سریع در خصوص جذب متخصصین عمرانی می گردد. این گزارش ها برای جذب افراد در آینده نیز موثر خواهند بود.

 • دستیابی به مزایای رقابتی

کارکنان ماهر در توانایی شرکت در ایجاد نوآوری موثرند. فرآیند جذب کارآمد می تواند به  پیدا کردن افراد ایده آل که می تواند پایه و اساس موفقیت در کسب و کار باشد، کمک شایانی نماید. جذب نیرو از طریق شرکت تامین نیروی پیمانکاران، شرکت را به افراد نمونه، برای رقابت بهتر با شرکت های پیشرو متصل می کند.

 •  

با توجه به تغییر قوانین، اغلب شرکت ها و کارفرمایان از تغییر قوانین اشتغال اطلاع دقیقی ندارند که این منجر به بروز مشکلات عدیده ای بین طرفین می شود. شرکتهای تامین نیروی پیمانکاران، روند جذب افراد مورد نیاز شرکتهای پیمانکاری را بهبود می بخشند و به درک متقابل و انطباق افراد کمک می نماید.

 • کاهش نیاز به تبلیغات مستقیم


تبلیغات گران است. هنگامی که یک شرکت با ارائه دهندگان خدمات تامین نیروی پیمانکاران همکاری می کند، هزینه های تبلیغات آن به شدت کاهش می یابد. زیرا شرکت طرف قرارداد مسئولیت یافتن افراد متخصص را بر عهده دارد واز منابع لازم برای ردیابی قوی ترین افراد جامعه بهره مند است.

+