برون سپاری استخدام نیرو، دست بالاتر در ارزیابی اسناد مناقصه

برون سپاری استخدام نیرو، دست بالاتر در ارزیابی اسناد مناقصه

اغلب مناقصه ها شرایط خاص خود را دارند پس در ابتدا لازم است شرکت ها شرایط موجود را با شرایط مناقصه امکان سنجی نمایند و در صورت لزوم به رفع موانع حضور در مناقصه اهتمام ورزند.

 • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
 • تعداد بازدید: ۳۰۰
 • گروه: خدمات HR

چگونه با برون سپاری تامین نیروهای متخصص در  فراخوان های مناقصه دست بالا را داشته باشیم؟

 

هر شرکت عمرانی و پیمانکاری با توجه به سیاست های کاری خود، روش های درآمدزایی متناسب را، انتخاب می کند. اکثر پروژه های پرسود از طریق برگزاری مناقصه به شرکت ها واگذار می گردند و بدست آوردن اجرای این پروژه ها به رشد مالی شرکت کمک شایانی می نماید.

 اغلب مناقصه ها شرایط خاص خود را دارند پس در ابتدا لازم است شرکت ها شرایط موجود را با شرایط مناقصه امکان سنجی نمایند و در صورت لزوم به رفع موانع حضور در مناقصه اهتمام ورزند. بدلیل اینکه برنده نهایی مناقصه شرکتی می باشد که پایین ترین قیمت را پیشنهاد داده است پس مدیریت منابع و هزینه ها به نحو صحیح به کاهش هزینه های جاری شرکت منجر شود و خود این امر زمینه لازم برای ارائه پیشنهاد با قیمت نازل برای برنده شدن در مناقصه را فراهم می نماید. شرکت ها از منابع گوناگونی در جهت پیشبرد اهداف خود بهره مند می گردند که سرمایه انسانی شرکت، نیروی محرکه قوی در راستای گام برداشتن در مسیر رشد و شکوفایی می باشد.

یکی از رویکردهایی که امروزه شرکت ها برای مدیریت صحیح نیروی انسانی بکار می بندند استفاده از خدمات شرکت های برون سپاری جذب نیروی انسانی و متخصصین عمران می باشد. شرکت های برون سپاری جذب نیرو، خدمات مفیدی را در جهت تسهیل امور استخدام نیروی انسانی ارائه می دهند و استفاده از این خدمات برای سبقت گرفتن از شرکت های رقیب حاضر در مناقصه  حقیقتی غیر قابل انکار است.

 از مهم ترین خدمات شرکت های برون سپاری جذب نیرو که سبب متمایز شدن از رقیبان و پیشی گرفتن از آنها می شود عبارتند از:

 

 • کوتاه کردن فرایند ارزیابی روند جذب افراد

در بسیاری از شرکت های عمرانی بکارگیری اصولی و هدفمند افراد و متخصصین عمرانی نادیده گرفته می شود که حاصل آن به هدر رفتن منابع و هزینه ها می باشد. شرکت های برون سپاری جذب نیرو به تجزیه و تحلیل فرصت های شغلی شرکت و مهارت و تعداد افراد لازم برای فعالیت در این شغل ها می پردازد در نتیجه فقط افراد مورد نیاز با حداکثر تناسب و سازگاری با شغل به کار گرفته می شوند. این امر منجر به حصول حداکثر بازدهی و صرفه جویی در هزینه می گردد و در زمان ارائه پیشنهاد برای مناقصه راهگشا و مفید می باشد.

 

 • کاهش زمان و هزینه جذب افراد

گاهی برای شرکت در مناقصه نیاز به جذب افراد با توانایی و مهارت لازم امری ضروری می باشد. شرکت های برون سپاری جذب نیرو با استفاده از تخصص کارشناسان جذب نیرو و بکار بردن شیوه های تکنیکی و دقیق جذب نیرو به شناسایی افراد مورد نیاز برای تصدی مشاغل مورد نظر می پردازند و در کمترین زمان ممکن مناسب ترین افراد جذب می شوند. بدلیل اینکه امور فرسایشی جذب نیرو مانند تبلیغات و مصاحبه و ... در این روش حذف می گردد زمان و هزینه جذب افراد بصورت قابل توجهی کاهش می یابد.

 • شناسایی افراد نخبه

افراد مستعد و نخبه از عوامل کلیدی تمایز بین رقبا در رقابت برای برنده شدن در مناقصه می باشد چرا که ایده و توان فنی این افراد راه های میانبر فراوانی را برای اتمام پروژه ها در اختیار قرار می دهد و در نتیجه شرکت می تواند در ارزیابی های فنی مناقصه دست بالاتر را داشته باشد. شرکت های تامین کننده نیرو با بکار بردن شیوه های کارآمد جذب نیرو، افراد نخبه را شناسایی می نمایند و با سپردن جذب نیرو به این شرکت ها فرصت بکار گرفتن افراد نخبه با مهارت بالا حاصل می گردد.

 

 • بهره مندی از نیروی کار موقت

گاهی شرکت ها برای پایبند بودن به تعهدات پروژه هایی که از طریق مناقصه بدست می آورند لازم است تعداد افراد بیشتری را به خدمت گمارند تا در زمان مقرر پروژه را با بالاترین سطح کیفیت به اتمام رسانند و همزمان بار مالی حاصل از جذب این افراد منجر به ضرر مالی شدید نگردد. در چنین مواردی جذب افراد بصورت دائم از لحاظ مالی مقرون به صرفه نیست و بهرمندی از نیروی کار موقت با مهارت های واجد شرایط تدبیر بهتری می باشد.

 • تمرکز بر روی توسعه اهداف راهبردی شرکت

در مواردی که شرکت قصد ارائه پیشنهاد برای پروژه های مختلف را دارد چنانچه مدیریت نیروی انسانی خود را به شرکت های برون سپاری جذب نیرو بسپارد مدیران ارشد این فرصت را بدست می آورند که با طیب خاطر بر روی مناقصات بهتر و ارائه بهتر پیشنهاد قیمت تمرکز نمایند و راه را برای بر عهده گرفتن پروژه هایی با سودآوری زیاد تسهیل نموده و اعتبار خوبی نصیب شرکت گردد.

 • مدیریت ریسک

در برهه هایی که شرکت نیازمند هوشیاری زیادی برای موفقیت در مناقصه می باشد. چنانچه از دانش و تخصص کارشناسان شرکت های برون سپاری جذب نیرو برای مشاوره در زمینه استفاده از منابع و نیروی انسانی بهره بگیرد خسارت ناشی از عملکرد نادرست عوامل دخیل در کسب و کار کاهش می یابد و زمینه رشد و توسعه فراهم می گردد.

 • دسترسی به تکنولوژی و ابزار پیشرفته و بروز

شرکت های برون سپاری جذب نیرو برای عملکرد صحیح و مورد قبول از بهترین ابزار و تکنولوژی های مدیریت نیروی انسانی بهره می گیرند و در صورتی که از خدمات این شرکت ها استفاده گردد شرکت ها فرصت استفاده از این ابزار را بصورت غیر مستقیم می یابند و حاصل آن داشتن دست باز برای ارائه پیشنهاد خوب برای برنده شدن در مناقصه می باشد.

 • اختصاص منابع داخلی برای موفقیت در مناقصه

شرکت با سپردن امور مربوط به مدیریت نیروی انسانی به شرکت های جذب نیرو علاوه بر اینکه در مدیریت هزینه موفق عمل می نماید می تواند سایر منابع سازمان را در راستای موفقیت در مناقصه بکار ببندد و با کسب پروژه مد نظر به رونق اقتصادی و اعتبار کافی دست یابد. 

 

 

 

 

+